ROK SZKOLNY 2016/2017


Piknik Rodzinny


Choinka szkolna


Szkolne Jasełka


Z wizytą w Kraszewie

 

21 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły odwiedzili pacjentów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Kraszewie – Czubakach.

 

W ramach świątecznej akcji, pod kierunkiem swoich opiekunów, przygotowali program artystyczny, mający przybliżyć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 

Pacjenci wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek pięknie zaśpiewanych przez uczennice klasy II gimnazjum i szkoły podstawowej. Oprócz tego wszyscy pacjenci obdarowani zostali wykonanymi przez uczniów kartkami świątecznymi z bożonarodzeniowymi życzeniami. W podziękowaniu uczniowie otrzymali piękną choinkę, którą wykonali pacjenci w ramach prowadzonych tam zajęć.

 

Godzinna wizyta minęła w przemiłym nastroju. Wszyscy żegnali  się w radosnej atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie. 

 


Żywa lekcja historii

 

Żywa lekcja historii – zajęcia przygotowane przez grupę rekonstrukcyjną z Lublina „Rzymskie imperium i tradycje antyku”


Święto Niepodległości

 

Patriotyczne śpiewanie – tak uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda z klas przygotowała wcześniej wylosowaną pieśń patriotyczną.


Dzień Papieski

 

JAN PAWEŁ II - „BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”

Pod tym hasłem, obchodziliśmy tegoroczny, XVI Dzień Papieski. 

W tym szczególnym dniu poświęconym pamięci i nauczaniu św. Jana Pawła II,  również w naszej szkole odkrywaliśmy i pogłębialiśmy myśl  i dzieło tego Wielkiego Polaka. Uczniowie  przygotowali krótki  montaż słowno-muzyczny  o powołaniu i życiu św. Siostry Faustyny. Przypomnieli wszystkim, że Boże miłosierdzie było jednym z podstawowych tematów nauczania Jana Pawła II. Patrząc na życie św. Jana Pawła II możemy jasno stwierdzić, że od początku swego pontyfikatu  był on prawdziwym świadkiem Bożego miłosierdzia. W swoim nauczaniu wiele razy podkreślał, że trzeba ukazywać Kościołowi  i światu Boga, który jest bogaty w miłosierdzie

Na zakończenie zaśpiewano piosenkę pt. „Kochamy Cię Janie Pawle II”. Tegoroczne spotkanie bardzo się podobało i zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

 


Światowy Dzień Chleba

 

16 października przypada Światowy Dzień Chleba. Z tej okazji 18 października uczniowie klasy szóstej przedstawili program artystyczny pt. „Szacunek dla chleba”. Dzień wcześniej w szkole unosił się zapach pieczonego chleba, to uczniowie klasy IV, V, VI wraz z wychowawcami wyrabiali i wypiekali piękne bochenki. W uroczystość włączyła się cała społeczność szkolna. Dzieci przynosiły różne smakołyki. Po apelu odbyła się wspólna degustacja.


Ślubowanie pierwszoklasistów

 

14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania chłopców 

z klasy pierwszej na uczniów szkoły podstawowej.

Z tej okazji pierwszoklasiści (pierwszy raz w historii szkoły w klasie nie ma dziewczynek!!!) oraz uczniowie klasy czwartej pod opieką pani Izabeli Graczyk przygotowali program artystyczny, w którym mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a Pan dyrektor dokonał pasowania wielkim ołówkiem. 

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i drobne prezenty. Potem była chwila na pamiątkowe zdjęcie. 

Uczniowie klasy I z pewnością na  długo zapamiętają tę uroczystość. My zaś, cieszymy się z tego, że mamy nowych kolegów.


Otrzęsiny

 

14 października do społeczności gimnazjalnej dołączyła klasa I. Aby pełnoprawnie wstąpić w progi naszej szkoły, uczniowie mieli do wykonania wiele ciekawych zadań. Każdy pierwszoklasista, na drodze losowania, brał udział w jednej rywalizacji. Zwycięzca otrzymywał dyplom i gratulacje. 

Serdecznie gratulujemy klasie drugiej, która pod kierownictwem p. Łukasza Jankowskiego zorganizowała otrzęsiny i zapewniła wszystkim dobrą zabawę, 

a nowych uczniów wprowadziła w miłą atmosferę naszego gimnazjum. 

Mamy nadzieję, że klasa pierwsza z takim samym uśmiechem jak podczas otrzęsin, spędzi całe 3 lata gimnazjum. Trzymamy za nich kciuki i z całego serca życzymy powodzenia.


Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego

 

 

 

Szkoła to laboratorium demokracji. Właściwie przygotowane i przeprowadzone wybory to pierwszy krok do dobrze działającego samorządu uczniowskiego. Wybory mogą być też świętem demokracji w szkole, ważnym doświadczeniem dla wszystkich uczniów i uczennic, w praktyce uczącym jak działają mechanizmy demokratyczne. 

Kolejny raz nasze gimnazjum włącza się w ogólnopolską akcję "Samorządy mają głos", której celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz samorządu uczniowskiego. 


Dzień Patrona

 

Jak co roku, we wrześniu w Zespole Szkół im św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie obchodzono Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. ku czci patrona szkoły oraz w intencji całej społeczności szkolnej.

Dzień ten wolny od zajęć dydaktycznych stał się tradycyjnie dla każdego dniem  zabawy i radości. Po wspólnej modlitwie – Mszy świętej – rozpoczęto w szkole radosne świętowanie pod hasłem „Młody jak my, wesoły jak my”. 

Pragnąc naśladować Stasia Kostkę, który był wesołym i lubiącym się bawić chłopcem, przygotowano program, w czasie którego uczniowie ze starszych klas zaproponowali swoim młodszym kolegom różne zabawy i animacje. Klasa, która najlepiej wywiązała się ze swojego zadania otrzymała Puchar Stasia Kostki, a pozostałe klasy pamiątkowe dyplomy.

W tym samym dniu tj. 16 września w Przasnyszu odbył się XVI Memoriał Szachowy im. św. Stanisława Kostki. Reprezentantem Zespołu Szkół w Starym Gralewie był uczeń klasy VI Szymon Borkowski, który zajął wysokie - II miejsce. Uczestnikami memoriału byli głównie uczniowie ze szkół podstawowych, a także gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – łącznie 38 młodych szachistów. Gratulujemy!

Tym wydarzeniem zainaugurowano XXXIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, która odbyła się następnego dnia tj.w sobotę, 17 września 2016 roku. 

W pielgrzymce, tej jak co roku, uczestniczyli bardzo licznie także uczniowie ze szkoły w Starym Gralewie. Pielgrzymka do Rostkowa wyruszyła  o godz. 10.00 z Przasnysza, gdzie nastąpiło  powitanie dzieci i opiekunów oraz zawiązanie wspólnoty. 

Tegoroczne pielgrzymowanie  odbywało się pod hasłem: „M jak Miłosierdzie”, które nawiązuje do trwającego Roku Miłosierdzia oraz zakończonych Światowych Dni Młodzieży. Przybliżył je w swojej homilii bp Roman Marcinkowski, który przewodniczył Mszy św. w Rostkowie. 

Wyróżnieniem dla uczniów Zespołu Szkół w Starym Gralewie – Julii Małeckiej  i Szymona Borkowskiego  z klasy VI była szczególna rola - podczas uroczystej Mszy Świętej w Rostkowie przeczytali oni modlitwę wiernych.

Świętowanie Dnia Patrona przyniosło wszystkim wiele radości i zadowolenia,  sprzyjało wzajemnej integracji i uczyło zdrowej rywalizacji.


Witaj szkoło

 

Z okazji Nowego Roku Szkolnego życzymy wszystkim Nauczycielom i Rodzicom wytrwałości i zapału w podejmowaniu nowych wychowawczych i edukacyjnych wyzwań. Liczne sukcesy dzieci niech będą dla Was źródłem radości i prawdziwej satysfakcji. Wszystkim Dzieciom rozpoczynającym naukę życzymy, by przedszkole i szkoła były dla Was przyjaznym, bezpiecznym miejscem radosnej nauki i wspierały rozwój Waszych pasji i talentów.